Dzisiaj nadajemy z Przytok Golf & Resort pod Zieloną Górą, gdzie rezydującym trenerem jest Jan Jørgen De Vries. Jørgen podzielił się z nami swoją wiedzą na temat PRĘDKOŚCI, skąd się bierze, jak ją ćwiczyć, i dlaczego „szybki obrót” nie zawsze będzie działać.
A prędkości, a tym samem dystansu, nigdy zbyt wiele. Jeszcze nie spotkałem golfisty, których chciałby uderzać piłki bliżej :)
Dostępne są polskie napisy, które można włączyć klikając ikonkę napisów w prawym dolnym rogu filmu.
P.S. W Przytoku bez dwóch zdań są najlepsze tereny treningowe w Polsce! Pod koniec sierpnia zostanie otwartych tam 6 dołków (z 9 w budowie), a już teraz można korzystać z profesjonalnego driving range’u (dwupoziomowego), putting greenu i 3-dołkowej akademii pełnej przeszkód i bunkrów, idealnej do treningu krótkiej gry. Do połowy września 2016 będzie można również tam mnie (Wojciecha Waśniewskiego) spotkać w niedziele i poniedziałki.
____________
Trening Tygodnia (#TT) to seria filmów wypuszczanych przez EduGolf.pl, cotygodniowe porady związane z nauką gry w golfa i pracą nad swoją grą. Jeśli spodziewasz się filmów o technice i mechanice zamachu to będziesz zawiedziony/a – golf to nie tylko technika i zamach i zadaniem tej serii będzie pokazanie jak wiele różnych czynników wpływa na Twoją grę w golfa.
Jeśli jest jakiś temat, który Cię interesuje, daj znać – kontakt [małpa] edugolf.pl
Emil Wójcik napisał
Ciekawy koncept na budowanie prędkości kątowej poprzez zwiększanie oporu wydłużającej się dźwigni (ramiona i kij). Szkoda że Newton nie może tego potwierdzić. Chętnie zapoznam się z efektami praktycznymi tej koncepcji. Mówiąc metaforą jest to zwiększanie prędkości samochodu poprzez jeszszcze szybsze wrzucanie biegów, co wydaje się nie za dobrym tropem. Chyba że ta dźwignia będzie całkowicie nowym pomysłem oderwanym od tradycyjnego-( biodra napędzają kątowo barki, a te przkładają prędkość poprzez wydłużanie dźwigni (ramiona i szaft) na główkę kija). Słabo trochę wygląda uzasadnienie tego ruchu. Chociaż samo ćwiczenie może mieć wartość jeśli chodzi o balans dynamiczny i zapewne pośrednio może zwiększyć prędkość, ale w nieznaczny sposób spełniając inne dodatkowe warunki. Niestety ćwiczenie uczy powaźnego błędu (zginanie łokcia w backswingu), problem ten wynika z blokowania lewego barku i nigdy nie powinno się promować takiego ćwiczenia lepiej pokazać ćwiczenie wzorcowe w całej rozciągłości, by nie zawierało niechcianych ruchów. Ale promo w fajnej formie zwłaszcza dla niezorientowanych.